Yükselen BurçlarYükselen Burç Nedir?

27 Nisan 2020by admin0
https://www.neburcu.com/wp-content/uploads/2019/12/boga-burcu-yukseleni.jpg

Bir kişi doğduğunda, dünyanın doğu kesiminde yükselen bir takımyıldız vardır. Bu işaret, insanın yükselen işareti olarak kabul edilir. Artan işareti doğru bir şekilde bilmek için, o kişinin doğum yeri ve zamanı (ülke) bilinmelidir.

Bir insanın yükselen işareti, o kişinin karakterini ve olaylarını kendi işareti kadar açıklamaya çalışır. Bazı astrologlar yükselen burcun insan yaşamının ikinci yarısında çok etkili olduğuna inanıyorlar. Bazı astrologlar bunu bir kişinin kişiliğinde zaman içinde bir değişikliğe bağlar.

Yükselen burç, tepkileriniz, düşünceleriniz, hisleriniz ve fiziksel görünümünüz için başlangıç noktasıdır.

Koç Yükselen Burcu’nun Özellikleri

Yükselen burcu Koç olanlar, tez canlı olup ortamda hemen öne çıkarlar. Enerjileri yüksek olduğundan sporcu kişiliğe sahiptirler. Sağlıkları iyi olur ve hastalıklar onlara yaklaşamaz. Lider özellikli olduklarından her dediklerinin olmasını isterler. Her konuya hevesli bir şekilde öğrenip ortama anında ayak uydururlar. Çok neşeli, yenilikçi ve macera ruhlu insanlar olurlar. Bazen anlık tepkileri başına iç açabilir ama iyi niyetli insanlardır. Sevdiklerine sadıktırlar, ama bir o kadar da çapkındırlar dikkat etmek lazım. Yükseleni koç olanlar cömert olurlar ama yaşlandıkça pintileşirler. Vücut yapıları sportif yapıda olup, orta ve uzun boylu olup geniş omuzlu olurlar.

Boğa Yükselen Burcu’nun Özellikleri

Yükselen burcu boğa olanlar rahat insanlar olup iyi huy ve ahlaka sahip olup, azimli ve kararlı yapıda olurlar. Zengin olmayı hayal ederler. Müziği ve yemek yemeyi çok severler. Yükseleni boğa burcunda olanlar ile tartışmaya girmeyin inatlaşıp dediğinizi hiç dinlemezler bile. Cinsel istekleri son derece fazladırlar. Güzel konuşmayı, güzel yemek yemeyi, güzel konuşma kabiliyetlerinde güvenebilirsiniz. Hayatta en çok sevgiye önem verir, aşklarında ısrarcı olup zor vazgeçerler.

İkizler Yükselen Burcu’nun Özellikleri

Yükselen burcu İkizler olan kişiler sıcakkanlı olup her şeyi bildiklerini zannederler. Hayatta her şeyi öğrenmeyi çalışıp öğrenemediği şeyler için canları çok sıkılır. İkizler için zeka önemli bir araçtır ve zekalarını her daim kullanırlar. Neşeli, hareketli, şakacı olurlar ve çok sıkı dostluklar kurarlar. Övülmeyi severler. Çift karakterli ve sabırsız olmaları bazen onları çok zora sokar. Boyları uzun ve ince yapılı narin olurlar. Çabuk bıkabilirler, çünkü fikirleri sık sık değişir. Araştırıcı olduklarında devamlı yeni fikir üretirler. Bu yüzden gazeteci ve yorumcu olmaları bundandır.

Yengeç Yükselen Burcu’nun Özellikleri

Yükselen burcu Yengeç olanlar son derece duyarlı ve duygusal, yardımsever ve evini çok seven kişilerdir. Yengeçler dışarıdan baktığınızda sert ve soğuk insanlar gibi görünseler de tanındıkça aslında böyle olmadıklarını ve ne kadar naif insanlar olduklarını anlarsınız. Onlar için sevgi, hoşgörü sadakat, sıcak bir yuva çok önemlidir. Bazen ufacık bir şeyi büyütüp kendilerini boş yere üzerler. Etrafındaki insanların işine karışmak istemelerinin sebebi anaç ruhlu olmalarıdır. Sezgileri ve 6. hisleri çok kuvvetlidir, bir yengeci kandırmanız oldukça zordur.

Aslan Yükselen Burcu’nun Özellikleri

Aslan yükselenine sahip olan bireylerin temel özelliği övünmeyi seven, biraz bencil ama kendinden emin kişiler olmalarıdır. “Aslan yattığı yerden belli olur” sözü onlar için söylenmiştir sanki, olayları hep onlar yönetsin isterler ve hep merkezde olmayı yeğlerler. Yaratıcı olmayı sevdiklerinden sanatçı olabilirler. Çalışkandırlar başladıkları işi yarım bırakmazlar. Organizasyon yetenekleri çok iyidir. Öfkeleri saman alevi gibi olup bir anda parlayıp biraz sonra öfkeden eser kalmaz üzerlerinde. Yengeç burcu gibi değişken olmazlar, kararlarından döndürmek oldukça zordur.

Başak Yükselen Burcu’nun Özellikleri

Başakların en büyük özellikleri arasında düzen, tertip, inceleme gelir. Tüm bunları yaparken son derece düzenli ve kurallara harfiyen uyan ve mükemmeliyetçi kişiliğe sahip kişilerdir. Hayatta hep en güzeline, en mükemmeline sahip olmak isterler. Bazen sırf bu özellikleri yüzünde her şeyi her insanı eleştirebilirler fakat diğer insanların kendisini eleştirmesine tahammülleri yoktur. Düzenli olduklarından giyimlerine ve duruşlarına özen gösterirler. Pratik zekaları oldukça iyidir, anlık çözüm üretme de üstlerine yoktur.

Terazi Yükselen Burcu’nun Özellikleri

Teraziler nazik, hassas yapıda ve kibar olduklarından iyimser insanlar olurlar. Oldukça cana yakın olup çevresindeki insanları etkilerler. Etrafındaki insanlarla iyi geçinip kavga etmekten, tartışmaktan çekinirler. Lüksten hoşlanırlar, alımlı şeylere ve hediyelere bayılırlar. Teraziyi etkilemenin yolu güzel hediyeleri onlara almaktır. Sevgiye önem verirler ve doğru kişiyi bulduklarına inandıklarında kolay kolay vazgeçmezler. Yüz hatları oval olup boyları uzun ve zayıf olurlar.

Akrep Yükselen Burcu’nun Özellikleri

Oldukça iradeli olan ve bildiği inandığı değerlerden asla taviz vermeyen inatçı kişilikleri ile sonunda da olsa dediklerini yaptıran kişilerdir. Kıskanç olmaları ve kindar olmaları onların negatif özellikleridir. Olayları iyi analiz edip ortaya net çözümler sunabilirler. Akrepler ya çok iyi dost olurlar ya da ebedi düşman. Bu yüzden onlarla iyi geçinmekten başka çareniz yok. Onlar için ya vardır ya yoktur, ya heptir ya hiçtir.

Yay Yükselen Burcu’nun Özellikleri

Yaylar tez canlı ve her şeyi iyiye yoran insanlardır. Arkadaşlığa önem verir ve samimiyetle davranırlar. Atik, güzel konuşan, iyi niyetli, mütevazi insanlardır. Değişken yapıda bir ruh halleri vardır. Bağımsızlığa ve özgürlüğe önem verdiklerinden geç evlenirler. Karar verme süreleri bu yüzden zordur.

Oğlak Yükselen Burcu’nun Özellikleri

Oğlaklar az konuşup, çok düşünen, her şeye merak eden ama kontrolü de hiçbir zaman elden bırakmayan disiplinli bireylerdir. Bir karar vermeden önce her yönüyle bir hesap yapıp hemen karar vermezler. İş hayatında başarılıdırlar ve gözleri hep yüksekte olur, paraya pula önem verirler. Maddiyatın bir güç sembolü olduğunu çok iyi bilirler.

Kova Yükselen Burcu’nun Özellikleri

Kova burçlular soğukkanlı olurlar. Kendilerini çok özel bir insan olarak görüp vazgeçilmez olduklarını sanırlar. Zeka düzeyleri yüksek olup adeta deha gibidirler. Duygularıyla değil de mantıklarıyla hareket etmeye çalışırlar, çünkü duygusallığı insana zarar verdiğini düşünürler. Aykırı giyinmeyi, farklı davranmayı severler. Sürpriz yapmak onların kanında vardır.

Balık Yüksele Burcu’nun Özellikleri

Yaratıcılıkları son derece güçlü olan farklı özellikleriyle diğer insanlardan ayrılan kişilerdir. Aşırı duyarlı kişilik yapısına sahiptirler. Özgürlükleri onlar için değerlidir ve arkadaşlığa önem verirler. Sürekli hareket halinde olmayı sevip durağan olmaktan, monoton yaşamaktan nefret ederler. Aşklarında akıllarını kullanırlar. Bazen çok acımasız, bazen de çok şefkatli olabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.neburcu.com/wp-content/uploads/2020/12/planets_footer-2.png

Takip Et