Terazi Burcu Genel Özellikleri

EYL 23-EKİ 22
https://www.neburcu.com/wp-content/uploads/2019/12/terazi-burcu-genel-özellikleri.jpg
TERAZİ BURCU’NUN OLUMLU VE OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

TERAZİ;

 SEVGİYE ÖNEM VEREN, KARAR VER­MEKTE ZORLANAN, LÜKSE VE GÜZELLİKLERE DÜŞKÜN, UYUMLU VE GÜVENİLİR İNSANLARIN BURCUDUR

Terazi burcunun olumlu özellikleri: Uyumlu, büyüleyici, ikna edici, adaletli, sanatçı ruhlu, diplomatik, arabulucu, sevgiye önem veren

Terazi burcunun olumsuz özellikleri: Kararsız, hissiz ve soğuk, kinci, kolay etkilenen, dedikoducu, abartılı, flörtçü

TERAZİ BURCU’NUN ÖZELLİKLERİ

Terazi etraflarında ahenk arayan, sakin ve sanatçı ruhlu insanların burcudur. Sizler her şeyin güzel ve dengeli olduğu uyumlu bir dünya ararsınız. Entelektüel, bilgili, yeniliklere açık, dini ve felsefi düşünceleri olan in­sanlarsınız. Son derece çekici, zarif, ilişkilerinde uyumlu birisiniz. Hoş, çekici, uyumlu olduğunuz kadar akılcı, iradeli ve güçlü bir kişiliğe sahip oluşunuz etrafınızda bulunanları şaşırtabilir. Yaşadığınız ortamda her şeyin yerli yerinde ve düzenli olmasını ister, renk uyumuna özen gösterirsiniz. Tartışmalar ve karışık ortamlar sizi rahatsız eder. Herkese karşı dürüst davranır, haksızlıklara dayanamazsınız.

Toplumsal değer yargılarına önem verir, saygın bir kişi olmak için çalışırsınız. Sizinle dost olmak isteyen kişilere nazik davranıyor ancak kesin tutumunuzla fazla yaklaşmalarına izin vermiyor ve belli bir mesafeyi koruyorsunuz. Sizi beğenen ve ilişki kurmaya çalışan insanlara kuşkuyla yaklaşır, düşünce ve duygularınızı belli etmezsiniz. Sanatsal faaliyetler fazlasıyla ilginizi çekiyor. Amacınız sevgi dolu, rahat ve lüks içinde bir yaşam sürdürmektir. Güzelliğe hayransınız. Şık ve pahalı giysiler, cazibesi olan her şey ilginizi çeker. Amacınıza ulaşmak için paranın gerekli olduğunu bilir, maddi değerlere önem verirsiniz. Bir gün çok çalışırken diğer bir gün tembellik edebilirsiniz. Aslında sizinki tembellik değil bıkkınlıktır. Ruh haliniz çabuk değişir, neşeli ve mutluyken huzurunuzu kaçıran bir şey surat asmanıza neden olabilir. Genellikle endişeli bir havanız vardır. Her şeyden etkilenirsiniz. Olaylar karşısında sinirlenip öfkelenseniz bile tartışmalardan uzak durursunuz. Gerektiğinde sesinizi yükseltmeden karşınızdaki kişiyi susturmasını da iyi bilirsiniz. Doğuştan uzlaştırıcı, arabulucu, hak ve adaletten yana barışçı birisiniz. Sizler sevdi­ği insanlara bağlı ve dostluklara önem veren, güvenilir ve iyi kalpli insanlarsınız. Dostlarınızı asla hayal kırıklığına uğratmazsınız. Bu özelliklerinizden dolayı ortak çalışmalarda başarılı olan ve aranılan birisiniz. Yalnız, çıkarlarınız için yalan söyleyebilir ve konuşmalarınızla ortalığı birbirine katabilirsiniz. İdeal sevgiyi aradığınız için aşk konusunda ince eleyip sık dokur, karşı taraftan çok şey bekler ve kolaylıkla kimseyi beğenmezsiniz.

Başarısızlığınızın temel nedeni kararsızlığınız ve rahatınıza olan düşkünlüğünüz olabilir. Vücudunuzun en çekici yeri yüzünüz ve kalçalarınızdır. Herkes tarafından Terazi burcu denge burcu olarak tanınsa da Terazi burcundan çok dengesiz insanların çıktığı da bir gerçektir.Güneş’iniz 0-10 derece arasında olan Terazi ise Venüs etkisinde, çevrenizdeki her şeyin uyumlu, güzel ve rahat olmasını isteyen, sevgiye ve dostluğa önem veren birisiniz. Fiziksel yönden çekici, zevkinize ve rahatınıza düşkün olur, karşı cinsin arkadaşlığından hoşlanırsınız. Daima desteklenmeye ihtiyaç duyar, yaşamınızı paylaşacak eş ve ortak arayışı içine girersiniz. İyi bir danışman, arabulucu olur, halkla ilişkilerde başarılı çalışmalar yaparsınız.

TERAZİ BURCU VE PARA

Dıştan bakıldığında paraya değer vermediğiniz izlenimini yaratabilirsiniz ama gerçek anlamda durum böyle değildir. Sizin için para önemlidir. Aslında siz maddeci bir değilsiniz, yalnız lüks ve pahalı zevkleriniz vardır. Rahatınıza düşkün olduğunuz da bir gerçektir. Bazı şeylerin karşılanması ve rahat bir yaşam için paranın gerekli olduğuna inanırsınız. Sizce elde edilen her şeyin maddi bir değeri vardır. Kadınsanız pahalı giysiler, değerli mücevherler, kürkler ve çekiciliğinizi artıracak her şeyi arzu edersiniz. Erkekseniz lüks döşenmiş bir ev ve içinde rahatınız için gerekli olan her şey en büyük isteğinizdir. Parayı kazanmasını bildiğiniz gibi elde tutmasını da iyi bilirsiniz. Genellikle paranızı lüks ve güzel olan ihtiyaçlarınız için harcarsınız. Kadınsanız ihtiyaçlarınızı başka birinin karşılamasını da isteyebilirsiniz. Sevdiğiniz insanlara ve ihtiyacı olan dostlarınıza para yardımında bulunursunuz ama cömert olduğunuz da söylenemez. Hırsınız ve aklınız sayesinde çok para sahibi olabilirsiniz. Doğum haritanızda Terazi burcunun içinde güçlü yıldızlar varsa paranızı harcamayı istemeyecek ve biriktirme yoluna gideceksiniz.

TERAZİ BURCU İÇİN UYGUN MESLEKLER

Terazi burcu güzelliklere önem veren, haksızlıklara tahammül edemeyen, dürüst, yaratıcı düşünce gücüne sahip insanların burcudur. Yıldızınız Venüs çekiciliğinizi artırırken size yaratıcılık isteyen işlerde başarı şansı veriyor. Yetenekleriniz ve ahlaki değerlere verdiğiniz önem sizi aranan biri yapıyor. İstediğiniz meslekte başarılı olabilir, hak ettiğiniz yere gelebilirsiniz. Size çok zevk veren bir iş maddi yönden doyum sağlamazsa hayatınızda bazı eksiklikleri hissederek mutsuz olabilirsiniz. Burcunuz adaleti temsil ettiği için hukuk dallarını seçebilirsiniz. Başarılı bir avukat, yargıç veya savcı olabilirsiniz. Uyumlu kişiler olduğunuz için danışmanlık, emlak pazarlama gibi işler de sizin için uygundur. Toplumsal değerlere önem verdiğiniz için politikaya atılabilir, kitleleri aklınız ve mantığınızla etkileyebilir, öncü yaradılışınızla peşinizden sürükleyebilirsiniz. Venüs’ün verdiği çekiciliği kullanarak şansınızı perde ve sahnede deneyebilir, sanatsal faaliyetlerde başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU VE AİLE

Sizler ailenizi seversiniz ama onlara düşkün olduğunuz söylenemez. Bunun nedeni rahatınıza ve kendi evinizdeki düzene düşkünlüğünüz olabi­lir. Ailenizle daima uyumlu ilişkiler içinde olmayı ister fakat sıkı sıkıya bağ­lanmazsınız. Aile ilişkilerinde ılımlı davranır, ailenizdeki kişilerin doğum günlerini unutmaz ve sorunlarıyla ilgilenirsiniz. İlişkilerinizde kendi çıkar­larınızı göz önünde bulundurursunuz. Görev ve sorumluluklarınızı yerine getirir, yalnız rahatınız için kendi evinizin olmasını istersiniz. Yaşadığınız or­tamda her şeyin yerli yerinde olmasını ister, evinizde dinlenir ve orada mut­lu olursunuz. Çocuklarınıza aşırı sevgi ve bağlılık duymasanız da eğitimle­rine önem verecek, sorumluluklarını bilen bir anne ve baba olacaksınız.

TERAZİ BURCU VE SAĞLIK

Siz Terazi’ler duygusal yapınızın etkisiyle kaza ve sorunlar karşısında ciddi rahatsızlıklara yakalanabilirsiniz. Hayatınızdaki küçük bir sorun keyfinizi kaçırarak kendinizi hasta hissetmenize neden olabilir. Vücut direnciniz azdır. Değişen koşullardan etkilenir, soğuk algınlığına ve bulaşıcı hastalıklara çabuk yakalanırsınız. Böbrekleriniz ve boşaltım sisteminiz hassastır, ayrıca gözlerle ilgili sorunlarınız olabilir. Güzelliğinize düşkün olduğunuz için vücut hatlarınızın bozulmasına izin vermez, gereken neyse yaparsınız. Yalnız zevkinize olan düşkünlüğünüz sorunlara neden olabilir. Genellikle sağlık sorunlarınızı abartır, etrafınızda bulunan herkesten ilgi beklersiniz. Sağlığınızı korumak için beslenmenize dikkat etmeli, sportif aktivitelerle vücudunuzu canlı tutmalı, ideal kilonuzu korumalısınız. Bol su içerek boşaltım sistemini­ze yardım etmeli, kendinize dinlenmek için zaman ayırmalısınız.

https://www.neburcu.com/wp-content/uploads/2020/12/planets_footer-2.png

Takip Et