Koç Burcu Genel Özellikleri

MAR 21-NİS 19
Koc burcu genel ozellikleri
KOÇ BURCU ÖZELLİKLERİ

KOÇ BURCU;

CESUR, ATAK, SABIRSIZ,ENERJİK VE HAYAT DOLU, LİDER YARADILIŞLI İNSANLARIN BURCUDUR.
Koç burcunun olumlu özellikleri: Enerjik, atak, hızlı, cesur, bağımsız, lider özellikli.
Dürüst, hevesli, sağlam iradeli, tahrik edici, egemendir.
Koç burcunun olumsuz özellikleri: Aceleci, kibirli, “önce ben” diyen, küstah, kaba,
otoriter, hoşgörüsüz, sabırsız, çabuk sinirlenen, kavgacıdır.

Girdiği gruplar: Ateş,pozitif, erkek, öncü,
Burcun simgesi: Bir koç veya bir çift koç boynuzu,
Burcun yıldızı: Cesaret ve çekicilik veren savaş yıldızı.

KOÇ BURCU’NUN ÖZELLİKLERİ

    Koç burcu insanıysanız yaşamı seven, canlı, atılgan ,sıcakkanlı birisiniz.
Olaylar karşısında suskun kalamaz ve müdahale etme gereği duyarsınız. Lider yaradılışınızın etkisiyle bulunduğunuz toplumda ön plana çıkar, et­kilediğiniz kişileri peşinizden sürüklersiniz. Size karşı çıkılmasından hoşlanmaz, otoriter kişilik sergilersiniz. Yıldızınızın verdiği enerjinin et­kisiyle her işi kolayca kavrar, cesurca atılımlarda bulunursunuz. Sabırsız, söz dinlemez, aceleci davranışlarınız
nedeniyle güçlüklerle karşılaşırsınız. Hızlı ve hareketli olduğunuz için pasif insanlardan hoşlanmazsınız. Harekete geçmeden önce düşünme ve planlama yeteneğinizi geliştirirseniz çok başarılı olursunuz. Bir işe başlarken büyük heveslerle başlar, çok geçmeden sıkılırsınız. Fırsatları değerlendirmede üstünüze yoktur.
Bağımsızlığınıza çok önem verir, kısıtlanmaktan hoşlanmazsınız. Temelde bencil olmanıza karşın, yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmekten kaçınmazsınız. Adalete, dürüstlüğe ve bireysel girişimciliğe büyük önem verirsiniz. Hırçın, kavgacı ve çabuk sinirlenen bir tip olmanı­za rağmen kin tutmazsınız. Öfkeniz saman alevi
gibi çabuk geçer. Başarılı olmak için öfkenizi kontrol altında tutmayı öğrenmelisiniz. Tehlikeden korkmaz ve kolayca riske girebilirsiniz. Hırslı oluşunuz nedeniyle aklınıza koyduğunuz şeyi elde etmek için zorluklara katlanabilirsiniz. Yenilgiyi kabul etmez, her seferinde büyük bir istekle yeni serüvenlere atılırsınız. Vücudunuzun en çekici yeri gözleriniz ve bakışlarınızdır.Güneş’iniz 0-10 derece arasındaysa Mars etkisinde,
kendinizi kanıtlamaya çalışan, savaşçı, atılgan birisiniz. Cesur olduğunuz için risk almaktan korkmazsınız. Büyük bir hevesle başlattığınız atılımlardan bir süre sonra bıkarsınız. Genellikle başkalarının beğenisini kazanmak amacıyla harekete geçer, dikkatleri üzerinize çekmeyi seversiniz.Güneş’iniz 10-20 derece arasındaysa Güneş etkisinde asil ruhlu, üstün yeteneklere sahip, planlama gücü olan, lider yaradılışlı birisiniz. Kendinizi üstün görür, parasal risklerden korkmaz, başladığınız işi sonuçlandırırsınız. İradeniz ve fiziksel gücünüz yüksektir.Güneş’iniz 20-30 derece arasında ise Jüpiter etkisinde eğitsel, dinsel ve kültürel projelere yatkın, sosyal yönden hareketli birisiniz. Gezip görmek, eğlenmek sizin için önemlidir. İyimser ve mutlu görünüşünüzle herkesi etkilersiniz.

KOÇ BURCU VE PARA

Para konusunda koç burcunu ele alacak olursak;

Kendinize güvendiğiniz ve ihtiyacınız olan parayı nasıl olsa kazanacağınızı da düşündüğünüz için paranızı rahat harcar,hatta savurganca davranırsınız. İlişkilerinizde parayı ön planda tutmaz, sevgi ve dostluğa önem verirsiniz. Genellikle paranızı giyime, kuşama, seyahatlere, eğlence hayatına, hediyelere, spor malzemelerine, arkadaş ve sosyal  ilişkilerinize harcarsı­nız. Eliniz açık olduğu için sevdiğiniz insanlara, sıkıntıda olan dostlarınıza, yakınlarınıza  karşılık beklemeden para yardımında bulunursunuz. Zekanız sayesinde fırsatları değerlendirmesini iyi bilirsiniz. Bol para kazanmanıza rağmen tutmasını bilmediğiniz için sıkıntılı durumlara düştüğünüz de olur. Çocukluk ve gençlik dönemlerinizde cömert olur, yaşınız ilerledikçe para­nın değerini anlar ve tutmaya çalışır, geçmişte yaptığınız savurganca harca­malar nedeniyle kendi kendinize kızarsınız. Yaşınız ilerledikçe en çok istediğiniz şeyler için bile para harcamak istemezsiniz. Genel olarak Koç bur­cu insanları orta yaşlarından sonra bolluğa kavuşur, mal mülk sahibi olurlar. Kısaca siz çalışkanlığınız sayesinde parayı kazanırsınız ama zengin olmak istiyorsanız tutmasını da öğrenmeniz gerekecektir.

KOÇ BURCU İÇİN UYGUN MESLEKLER

Koç burcu birisinin yapabileceği meslekler yada koç burcu insanının yatkın olduğu meslekler.İşinizde başarılı olabilmeniz için seveceğiniz, ruh halinize uygun meslek seçmeniz gerekir. Sizler güçlü, atılgan, cesur ve dirençli yapınız sayesinde birçok meslek dalında başarılı olabilirsiniz. Disiplin ve zorluk sizleri yıldırmadığı için askeri meslekler sizin için çok uygundur. Öncü ve savaşçı yapınız buna müsaittir. Yine cesaretiniz sayesinde tıp alanında, özellikle cerrahiyle ilgili bölümlerde çok başarılı olabilirsiniz. Fiziksel güç isteyen işlerde ve spor dallarında başarılı olma şansınız fazladır. Medeni cesaretini­zin çok oluşu ve sosyal yönden aktif olmanız, perde ve sahnede başarılı olmanıza yardım edecektir. Yenilikçi fikirlere açık olmanız birçok bilim da­lında size başarı getirecektir. Bu burçtan birçok bilim adamı ve toplumu ar­kasından sürükleyen lider çıkmıştır. Kısaca tıbbın cerrahi bölümü, askerlik, astrofizik ve uzayla ilgili işler, yöneticilik, liderlik, beyaz perde, sahne, te­levizyon, basın yayın,  halkla ilişkilerle ilgili işlerde başarılı olabilirsiniz. Otoriteye karşı çıkmanız, özgürlük tutkunuz, aceleci  kararlarınız ve sabırdan yoksun oluşunuz başarısızlık nedeni olabilir.

ARKADAŞ OLARAK KOÇ

Bir koç burcu arkadaşınızın olmaı ne demek. Koç burcu arkadaşınız varsa sizi neler bekliyor.

Zihinsel ve duygusal canlılığınızı korumak için sosyal çevreye ihtiyaç duyarsınız. Arkadaşlık ve dostluk ilişkilerine önem verir ama ilişkilerinizin kurallarını kendiniz koyarsınız. Arkadaş ve dostlarınız için verici davranır, yüzeysel ilişkilerden hoşlanmazsınız. Özverili ve sadık bir dostsunuz. Uzun süre yalnız kalamaz, etrafınızda duygu ve düşüncelerinizi paylaşacak kişiler ararsınız. Aktif ve cesaretli yapınız sayesinde çabuk arkadaş edinirsiniz. Öncü yaradılışınızın etkisiyle bulunduğunuz grup içinde lider olur ve etrafınızdaki kişileri harekete geçirirsiniz. Çok iyi niyetli olduğu­nuz için çıkarcı ve sahte ilişkiler nedeniyle hayal kırıklıkları yaşarsınız. Hiçbir zaman arkadaşlarınızı arkasından vurmaz, hatta başkalarına karşı savunursunuz.

KOÇ BURCU VE AİLE

Koç burcunun aile hayatı, bir koç insanının aile hayatı nasıl olur?

Sizler ailenizi sever, daima onlarla uyumlu ilişkiler içinde olmak istersiniz. Dik başlı, çabuk öfkelenen, emir almaktan hoşlanmayan, olaylar karşısında çabuk tepki veren yaradılışınız aile ilişkilerinizde sorunlara neden olabilir. Haksızlıklar karşısında anne ve babanızla tartışmaktan çekinmezsiniz. Aileniz tarafından baskı uygulanırsa kurallara isyan ederek asi olursunuz. Aileniz tarafından anlaşılmadığınızı hissederseniz ailenizden uzaklaşır, hatta haber bile vermeyerek bu şekilde onları cezalandırırsınız. Bağımsız ve özgür yaradılışınıza rağmen sizler daima ev ve aileyle ilgili so­rumluluklarınızı bilir, görevlerinizi severek yaparsınız. Anne ve babanıza bakar, onların her şeyleriyle ilgilenirsiniz. Özellikle anneanne, babaanne,dede gibi aile büyüklerini çok sever, onlar için elinizden geleni yaparsınız. Yaşınız ilerledikçe ev ve aileyle ilgili konularda otoriter davranır, kuralların bozulması halinde ani tepkiler gösterir ve tartışma içine girersiniz.

KOÇ BURCU VE SAĞLIK

Sizler hareketli, enerjik, sağlıklı insanlarsınız. Hareketli oluşunuz sizi kazalara karşı açık hale getirir. Baş ve yüzünüz kazalardan en çok zarar gören vücut bölgenizdir. Sinirlendiğinizde ve tehlike anlarında vücudunuzdan fazlaca salgılanan adrenalin enerjinizi artırır ve fazla terlemenize neden olur. Sık sık baş ağrısından şikâyet edersiniz. Hastalandığınızda ateşiniz kolay yükselir. Dayanma gücünüz fazladır. Migren ve yüksek ateş en çok şikâyet ettiğiniz rahatsızlıklardır. Yaşadığınız sinirsel gerilimler midenizi olumsuz etkileyerek sorunlara neden olabilir. Ufak tefek sorunları büyütmez, hastalık belirtilerini önemsemezsiniz. Yatak istirahatına dayanamaz, hastalığınızı ayakta geçirirsiniz. Hastalanıp yatıyorsanız bu çok rahatsız olduğunuz içindir. Aşırı gerginlikleriniz, düzensiz ve acele yemek yemeniz, zevk düşkünlüğünüz, çok çalışmanız sağlık sorunlarınızın temelini oluşturur. Sağlığınızı korumak için yeterli dengeli beslenme uygulamalı, yemekleri vaktinde ve acele etmeden yemeli, dinlenmek için kendinize zaman ayırmanız gereklidir. Hoşunuza giden sosyal etkinliklere katılmanız sinirsel geriliminizi azaltacaktır.

https://www.neburcu.com/wp-content/uploads/2020/12/planets_footer-2.png

Takip Et