İkizler Burcu Genel Özellikleri

MAY 21-HAZ 20
https://www.neburcu.com/wp-content/uploads/2019/12/ikizler-burcu-ozellikleri.png
İKİZLER BURCU ÖZELLİKLERİ

İKİZLER; ZEKİ, HAREKETLİ, İLETİŞİM KURMAKTA BECERİKLİ, DEĞİŞKEN İNSANLARIN BURCUDUR

İkizler burcunun olumlu özellikleri: Zeki, her işe yatkın, etkileyici, ha­reketli, uyumlu, entelektüel, eli çabuk, dikkatli, hünerli ve konuşkan

İkizler burcunun olumsuz özellikleri: Değişken, dağınık düşünceli, hu­zursuz, dedikoducu, şikâyetçi ve konsantrasyonu eksik

Girdiği gruplar: Hava, pozitif, erkek, değişken

Burcun simgesi: Biri gülümseyen, diğeri somurtkan ikizler ya da Roma rakamıyla II

Burcun yıldızı: Zeka, hareket yıldızı Merkür

Burcun eski adları: Payni, Gemini, Cevza

Burcun yıldızının eski adları: Herakles, Gemini, Utarit

Burcun sayısı: 5

Burcun taşları: Akik, kehribar, saydam olmayan sarı taşlar

Burcun renkleri: Açık sarı, limon sarısı, orta tonda maviler, gri maviler

Burcun kokusu: Gardenya, yasemin, sümbül

Burcun madeni: Cıva

Burcun tuzu: Potasyum klorür

Burcun etkisindeki çiçekler:  Mimoza, sarı karanfil, mine, zerren

Burcun etkisindeki bitkiler:Dağ kekiği, melisa, tere, havuç

Burcun etkisindeki ağaçlar: Akkavak, erik

Burcun etkisindeki hayvanlar: Maymun, papağan, karga, saksağan

 Burcun etkisindeki topraklar: İngiltere’nin batısı, sardunya, Galler bölgesi

Burcun etkisindeki ülkeler: ABD, Belçika, Ermenistan, Libya

Burcun etkisindeki organlar: Sinir sistemi, solunum yolları, akciğerle­rin üst lobları, omuzlar, kollar, eller, timus salgıbez

İKİZLER BURCU’NUN ÖZELLİKLERİ

İkizler burcu zeki, akıllı, çekici insanların burcudur. İkizler insanıysanız entelektüel, iletişim kurmakta becerikli, çabuk düşünüp, çabuk hareket eden, bilgiye ve öğrenmeye önem veren birisiniz. Bilgiyi kitaplardan edinebileceğiniz gibi, basın-yayın yoluyla da öğrenme yoluna gidebilirsiniz. Televizyonda yapılan sohbetler, açık oturumlar, sinema ve tiyatro ilginizi çeker. Aynı anda birkaç işi bir arada yapabilirsiniz. Ruh haliniz çabuk değişir, neşeli, mutlu bir havanız varken birden somurtkan ve hüzünlü bir görünüme bürünebilirsiniz. Genellikle huzursuz bir yapınız vardır. Her şeye karşı ilgi duyar, olayların gerçek nedenini araştırır, öğrenir ve rahatlarsınız. Bazıları sizi anlaşılmaz bulabilir. Kendinizi satmayı iyi bilir, her konuda bilginiz varmış gibi davranırsınız. Konuşma yeteneğiniz gelişmiştir, uygun sözcükleri bir anda bulur ve sıralarsınız.

Etkilediğiniz kişileri peşinizden kolaylıkla sürükleyebilirsiniz. Başınız sıkıştığında kolaylıkla yalan söyleyebilir, konuşmalarınızla ortalığı birbirine katabilirsiniz. Eliniz, aklınız her iş yatkındır. İdeal sevgiyi aradığınız için aşk konusunda şıpsevdi ve değişken davranırsınız. Anlama kabiliyetiniz gelişmiştir. Leb demeden leblebiyi an­lar ve gereği neyse onu yaparsınız. Ruh halinize göre zekanızı iyi veya kötü işler için kullanabilirsiniz. Başarısızlığınızın temel nedeni kararsız oluşunuz ve çabuk sıkılmanızdır. Parlak zekanız sayesinde işleri kısa yoldan halletmeye çalışırken hileli yollara da başvurabilirsiniz. Her gün aynı işi yapmak sizi sıkar. Bir yere, bir iş bağlı kalmaktan sıkılır ve yenilik peşinde koşarsınız. Fırsatları değerlendirmesini iyi bilirsiniz. Kavgacı birisi değilsiniz ama tartışmaktan da çekinmezsiniz. Sosyal faaliyetlerde ve toplantılarda aranan birisiniz. Vücudunuzun en çekici yeri omuzlarınız, kollarınız ve ellerinizdir.

Genel özellikler açısından burçlar kuşağında en yakın olduğunuz burç Terazi, en uzak olduğunuz burç ise Yay’dır.Güneş’iniz 0-10 derece arasında olan İkizler ise Merkür etkisinde, zeki, iletişim kurmakta becerikli, konuşma ve yabancı dillere karşı yeteneği olan birisiniz. Düşünceleriniz dağınıktır. Fiziksel ve zihinsel olarak sürekli hareket halindesiniz. Rutin işlerden sıkılabilirsiniz.Güneş’iniz 10-20 derece arasında olan İkizler ise Venüs etkisinde sevimli ve sempatik, iletişim kurmakta becerikli, aranılan birisiniz. Fiziksel yönden etkileyici ve çekicisiniz. Halkla ilişkiler konusunda ve basın-yayın dallarında başarılı olabilirsiniz.Güneş’iniz 20-30 derece arasında olan İkizler ise Uranüs etkisinde evrensel düşünce gücüne sahip, özgürlüğüne düşkün birisiniz. Konuşmalarınız ve davranışlarınız daha ölçülüdür. Bilge görünüşlü, araştırmacı, hareketli yapıya ve işlek zekaya sahipsiniz.

İKİZLER BURCU VE PARA

Siz bilgiye ve düşüncelere paradan daha çok önem verirsiniz. Para genellikle ikinci planda kalır. Siz parayı herkes kazanabilir, önemli olan düşünce ve aklın varlığıdır diye düşünür, aklınızla her şeyi halledeceğinize inanırsınız. Yaşınız ilerledikçe bazı istekleri gerçekleştirmek için paraya ihtiyaç olduğunu anlarsınız. Çağımızda bilgi edinmek için paranın gerektiği bir gerçektir. Para kazanmayı düşündükten sonra zekanız size yardım edecektir. Bazılarınıza para kazanmak ilginç de gelebilir. Hırsınız ve aklınız sayesinde çok para sahibi de olabilirsiniz. Siz yine de paraya sıkı sıkıya bağlanmaz ve zevkleriniz için kolayca harcarsınız. Genellikle paranızı giyime, kuşama, seyahatlere, eğlence hayatına, arkadaş ve sosyal ilişkilerinize, bilgi edinmek amaçlı kitaplara harcarsınız. Sevdiğiniz insanlara ve ihtiyacı olan dostlarınıza para yardımında bulunursunuz ama cömert olduğunuzda söylenemez. Zekanız sayesinde fırsatları değerlendirmesini iyi bilirsiniz. Sizler maddi konularda dikkatli olmak zorundasınız. Yeteneklerinizden parasızlık yüzünden yararlanamayabilirsiniz. Bol paranız olduğu zaman istediğiniz kitapları, dergileri, bilgisayar ve disketlerini alabilecek, gerekli bilgilere ulaşacaksınız. Ulaştığınız bilgi ve deneyimler size para kazanma konusunda daha çok yardımcı olacaktır. Kısaca siz zekanız sayesinde parayı kazanırsınız ama zengin olmak istiyorsanız paraya önem vermek zorundasınız.

İKİZLER BURCU VE AİLE

Sizler ailenizi çok seversiniz ama onları her şeyden üstün tuttuğunuz söylenemez. Bunun nedeni akıl ve zekanın egemen olduğu yerde duyguların ikinci planda kalmasıdır. Ailenizle uyumlu ilişkiler içinde olmayı ister fakat sevgi gösterilerinde bulunmazsınız. Siz sadece görev ve sorumluluklarınızı yerine getirecek, daha fazlasıyla ilgilenmeyeceksiniz. Ev içinde hareketli, neşeli konuşacak, değişik şeylerle ilgilenecek, sıra bağımlılığa gelince özgürlüğünüzü tercih edeceksiniz. Zekanız sayesinde ev ve aileyi ilgilendiren sorunlara çözüm bulabilirsiniz, sizden isteneni yapmaktan da çekinmezsiniz ama o kadar. Duygusuz olduğunuzu düşünmemelisiniz. Sizin için kafa olarak uyuştuğunuz arkadaşlarınız daha önemlidir. Onlarla paylaştığınız düşünceleri ailenizle paylaşma olanağı bulamazsanız zamanla ailenizden uzaklaşırsınız. Yenilikler peşinde koşmanız bir yere bağlanmanıza engel olacaktır. Sizin eviniz özgürce yaşayacağınız, istediğiniz şekilde düzenleyeceğiniz, arkadaşlarınızın özgürce gelip gideceği rahat bir yer olmalıdır. Evlendikten sonrada özgür olmak isteyecek ve kısıtlanmaktan hoşlanmayacaksınız. Çocuklarınızın eğitimine çok önem verecek, sorumluluklarını bilen bir anne ve baba olacaksınız.

İKİZLER BURCU İÇİN UYGUN MESLEKLER

Yetenekli, bilgili ve becerikli olduğunuz için her meslekte başarılı olabilirsiniz. Birden fazla mesleğiniz de olabilir. Siz aynı anda birkaç işi bir arada yapabilecek birisiniz. Yıldızınız Merkür size inceleme, araştırma, konuşma ve yazma yeteneği vermiştir. Yazarlık ve basın-yayın alanlarında başarılı ve ünlü olabilirsiniz. Sıkılmayacağınız, zevk alacağınız bir meslek seçmeniz başarılı olmanıza yardım edecektir. Sizler zeki, akıllı, hareketli, çabuk anlama yeteneğiniz sayesinde ustalık ve akıl gerektiren mesleklerde rahatlıkla başarılı olabilirsiniz. El sanatları ve yaratıcı düşünce gücü gerektiren işler tam size göredir. Burcunuzdan birçok moda tasarımcısı, desinatör, dekoratör, minyatür sanatçıları ve ressam çıkmıştır. Fiziksel aktivite ve konuşma kabiliyeti isteyen halkla ilişkiler ve turizmle ilgili mesleklerde de başarılı olabilirsiniz. Dilinizi ve kelimeleri iyi kullandığınız için hukuk dalları ve eğitim-öğretimle ilgili mesleklerde ilginizi çekebilir. Sosyal yönden aktif ve çekici olduğunuz için şansınızı perde ve sahnede de deneyebilirsiniz.

ARKADAŞ OLARAK İKİZLER

Sempatik, neşeli, hareketli aranılan bir arkadaşsınız. İletişim kurmakta başarılı olduğunuz için çok sayıda arkadaşınız olacaktır. Çocuk yaşlardan itibaren kalıcı dostluklar kurmaya çalışırsınız. Arkadaşınız çok olabilir ama siz içlerinden çok azıyla dost olur, duygu ve düşüncelerinizi paylaşırsınız. Arkadaşlarınızı en üst seviyeden kişiler arasından seçebileceğiniz gibi, sıradan insanlarla da arkadaş olabilirsiniz. Sizler zihinsel ve duygusal canlılığınızı korumak için sosyal çevreye ihtiyaç duyar, etrafınızda hep birilerinin olmasını istersiniz. Arkadaş ve dostlarınız için verici davranır, tek kişiye bağlı kalmaktan da hoşlanmazsınız. Hareketli ve değişken yapınızın etkisiyle bir süre biriyle arkadaş olur, sonra ilginizi başka yöne çevirirsiniz. Bütün zamanınızı bir kişiye vermenizi kimse sizden beklememelidir. Bilerek kötülük yapabilecek biri değilsiniz ama konuşmalarınıza dikkat etmelisiniz. Boşboğazlığınız ve konuşmalarınız nedeniyle zarar görebilirsiniz.

İKİZLER BURCU VE SAĞLIK

Sizler hareketli, enerjik, sinirsel yönden gergin insanlarsınız. Hareketli oluşunuz kilo almanıza engel olur. Akciğerleriniz ve sinir sisteminiz hassas­tır. Sabırsız ve dikkatsiz olduğunuz için kazalara karşı açık hale gelirsiniz. Sinirlendiğinizde dikkatiniz daha da dağılır. Burcunuzdan doğanların omuz, kol ve köprücük kemiklerini kırma olasılıkları fazladır. Sinirsel gerginlik ya­şar, omuz ve kol ağrılarından şikâyet edersiniz. Sinirsel geriliminizi azaltacak uğraşılar edinmeli, dinlenmek için kendinize zaman ayırmalısınız. Akciğerleriniz hassas olduğu için sigaradan ve kirli ortamlardan uzak durmalı, şehir dışına çıkarak bol oksijen almalısınız. Soğuk algınlığına, zatürree, bronşit gibi akciğer hastalıklarına kolay yakalanırsınız. Astım gibi psikosomatik sorunlarında etkin olduğu hastalıklarla uğraşabilirsiniz. Kötü bir hasta olur, önerileri dinlemez, yatak istirahatına dayanamazsınız. Kendinize dikkat etmez çıkan sorunları hafife alırsınız. Sağlığınızı korumak için gerilimli ortamlardan uzak durmalı, uyku düzeninize de dikkat etmelisiniz. Yeterli ve dengeli beslenme uygulamalı, yemekleri vaktinde yemelisiniz.

https://www.neburcu.com/wp-content/uploads/2020/12/planets_footer-2.png

Takip Et