Boğa Burcu Genel Özellikleri

NİS 20-MAY 20
https://www.neburcu.com/wp-content/uploads/2019/12/boga-burcu.jpg
BOĞA BURCU ÖZELLİKLERİ

BOĞA;

GÜVENİLİR, SABIRLI, RAHATINA VE ZEVKLERİNE DÜŞKÜN SEVGİ DOLU İNSANLARIN BURCUDUR

Boğa burcunun olumlu özellikleri: Evcimen, ılımlı, duygusal, dikkatli ve güvenilir. Pratik zeka sahibi, sanatçı ruhlu, azimli, sabırlı, çalışkan, sadık

Boğa burcunun olumsuz özellikleri: İnatçı, seçici, kendi zevkine ve is­teklerine düşkün. Yavaş hareket eden, sahiplenen, tutucu, maddiyatçı

Girdiği gruplar: Toprak, negatif, dişi, sabit

Burcun simgesi: Boğa’nın kafası ve boynuzları

Burcun yıldızı: Sevgi, güzellik yıldızı Venüs

Burcun eski adları: Pachon, Taurus, Sevir

Burcun yıldızının eski adları: Zühre

Burcun sayısı: 6

Burcun taşları: Zümrüt, yeşim, yeşil necef

Burcun renkleri: Açık yeşil ve mavi, çağla, krem, kayısı

Burcun kokusu: Karanfil, müge, ıtır

Burcun madeni: Bakır

 Burcun tuzu: Sodyum sülfat

BOĞA BURCU’NUN ÖZELLİKLERİ

Siz Boğa’lar sabırlı, çalışkan, ideallerinden vazgeçmeyen, kararlı kişilersiniz. Kolay sinirlenmez, kızınca da kolay yatışmaz ve yapılanları da unutmazsınız. Tartışma gerektiren durumlardan hoşlanmaz, bu tutumunuz karşınızdaki kişiyi sinirlendirse bile susmayı tercih edersiniz. Evlilik, yuva ve meslek konularında kendinizi güvende hissetmek ister, bunun için de canla başla çalışırsınız. Maddi değerler sizin için önemlidir. Sahip olduğunuz her şeyin değerini iyi bilir, sahiplenir ve korursunuz. Duygusal olaylar karşısında çabuk tepki vermez ve temkinli hareket edersiniz. Seçtiğiniz yaşam tarzını değiştirmez ve hiçbir şeye iyice düşünmeden karar vermezsiniz. Sabit düşünceleriniz vardır, hiç kimse sizin fikrinizi değiştiremez. Sakin yaradılışlı olduğunuz için hareketli ve gürültülü ortamlardan hoşlanmazsınız. Olaylar ve düşünceler karşısında biraz daha esnek olmanız sizi başarıya daha çok yaklaştırır. Çıkarlarınızı her zaman için korumayı iyi bilirsiniz. Kişilik haklarınızdan ödün vermez, önce kendinizi düşünürsünüz. Tehlikeli durumlarda önlemci davranır ve zararları en aza indirgersiniz. Sizler her bakımdan rahatı, güvenliği ve bolluğu arayan, güzelliklere ve zevkine düşkün kişilersiniz. Damak zevkiniz gelişmiştir. Yediğiniz yemeğin, damak zevkiniz kadar göz zevkinize de hitap etmesini istersiniz. Vücudunuzun en dikkat çekici yeri boyun kısmı ve ses tonunuzdur.Genel özellikler açısından en yakın olduğunuz burç Başak, en uzak olduğunuz burç ise Akrep’tir.Güneş’iniz 0-10 derece arasında olan Boğa ise Venüs etkisinde, maddi değerlere ve rahatınıza düşkün, güven içinde olmak ve tanınma tutkunuzu doyurmak için çalışan birisiniz. Sanat ve müzik alanında yetenekli, güzel ve lüks olan şeylere ilgi duyan birisiniz. Risk almaktan hoşlanmaz, ka­zançlı olmayan projeler peşinde koşmazsınız.Güneş’iniz 10-20 derece arasında olan Boğa ise Merkür etkisinde, pratik zeka sahibi, planlı, programlı hareket eden birisiniz. İnce ayrıntıları göz önünde bulundurur, olayları çabuk kavrar ve gerekeni yaparsınız. Başarılı olmak için çok çalışır ve asla şikâyet etmezsiniz.Güneş’iniz 20-30 derece arasında olan Boğa ise Satürn etkisinde, sabır­lı, maddi ve ruhsal güvenlik için çalışan birisiniz. Kazançlı yatırımlar yapmakta üstünüze yoktur. Planlı ve çalışkan iyi bir yöneticisiniz. Azminiz, kararlılığınız ve inatçılığınız kayda değer.

BOĞA BURCU VE PARA

Para konusunda şanslı burçlardan biri de sizin burcunuzdur. Sizler ayaklarını yere basan ve maddiyatın değerini iyi bilen insanlarsınız. Paranın değerini bildiğiniz gibi nasıl kazanacağınızı da bilirsiniz. Ne işle meşgul olursanız olun zamanla paraya ve rahata kavuşmayı amaçlar, mal-mülk sahibi olursunuz. Yaşamda paranın büyük değerinin olduğuna inandığınız için varlıklı, zengin kişilere özenir ve değer verirsiniz. Tutumlu davranarak birikim yapar, sonunda zengin olursunuz. Cimri değil, parasının hesabını bilen insanlarsınız. Bu özelliğinizden dolayı hiçbir zaman darda kalmaz, önceden önleminizi alırsınız. Kazandığınız parayı akılcı yatırımlara çevirerek gelecek için birikim yaparsınız. Siz parayı ancak ve ancak zevkiniz için harcarsınız. Zevk içinde yiyeceğiniz bir akşam yemeğine, mehtaba karşı yudumlayacağınız bir içkiye ya da zevk içinde seyredeceğiniz bir filme, seçkin insanların katılacağı bir geziye vereceğiniz para sizi rahatsız etmez. Yaşamın güzelliklerini istediğiniz için her şeyin bir faturası olduğunu düşünürsünüz. Evinize değeri biçilmez eşyalar, antikalar ve biblolar alabilirsiniz. Sonuçta sizin için onlar da bir değerdir. Ne şekilde olursa olsun parayı kendiniz için harcarsınız, başkaları için değil. Sahip olduğunuz her şeyi iyi korur, kullanmadığınız şeyleri atmaya yanaşmaz, bir gün işe yarayacağını düşünerek saklarsınız. Siz tam bir biriktiricisiniz.

BOĞA BURCU İÇİN UYGUN MESLEKLER

Yıldızınız Venüs güzellikleri, zevkleri ve parayı temsil etmektedir. Sizler çalışkan, sabırlı ve zorluklardan yılmayan insanlarsınız. Elle tutulur de­ğerlere inandığınız için paraya ve maddi değerlere önem verirsiniz. Siz parayı maddi çalışmalardan kazanabileceğiniz gibi, sanatsal faaliyetlerden de kazanabilirsiniz. Ses tonunuz çok etkileyici olduğu için burcunuzdan birçok ünlü ses sanatçısı çıkmıştır. Yaratıcı düşünceniz ve sanatçı ruhunuzun etkisiyle burcunuz ünlü ressamların, mimarların ve heykeltıraşların burcudur. Size dünyayı güzelleştirecek her sanat çekici gelmektedir. Perde ve sahnede de başarılı olabilirsiniz. Ayrıca siz parayı toprakla ilgili mesleklerden de kazanabilirsiniz. Çiftçilik ve hayvan yetiştiriciliği de size iyi para getirebilir. İnşaat sektörü de sizin için iyi bir kazanç kapısıdır. Bankacılık, borsa simsarlığı ve paranın döndüğü her yerde başarılı olabilirsiniz. Sonuçta hangi işe el atarsanız atın azminiz, çalışkanlığınız ve sabırlı oluşunuz sayesinde başarıya ulaşır ve varlık sahibi olursunuz. İnatçı tutumunuz, sabit fikirliliğiniz, aşırı zevk ve madde düşkünlüğünüz başa­rısızlık nedeni olabilir.

BOĞA BURCU VE AİLE

Boğa burcu aile hayatı, boğa burcu aile hayatı nasıl olur?

Siz Boğa’lar yuvalarına düşkün insanlarsınız. Zaman ve koşulların değişmesiyle kendinize çok daha rahat ve konforlu bir ev edinseniz de doğ­duğunuz evi asla unutmazsınız. Sevginizi dile getirmeseniz de anne ve babanızı seversiniz. Ailenize karşı sorumluluklarınızı bilirsiniz. Sizin kuracağınız yuva sizce daha önemlidir. Bu yuvada özgür ve rahat olmak ister ve ailenizle birlikte oturmaya sıcak bakmazsınız. Eşinize önem verir ve yuvanızın mutluluğu için elinizden geleni yaparsınız. Yaşadığınız evde belirli kuralların olması gerekmektedir. Sizin eviniz düzenli ve güzel olmalıdır. Rahatınızı sağlayacak her türlü konfor da bulunmalıdır. Her şey son derece iyi korunmalı ve sizin zevkinize hitap etmelidir. Kardeşleriniz arasında en çok sevilen olmayı ister ve sizden çok sevilen kardeşinizi kıskanır ama belli etmezsiniz.

BOĞA BURCU VE SAĞLIK

Siz Boğa’lar güçlü, sağlam beden yapısına sahip insanlarsınız. Kolay hastalanmazsınız. İştahınızın açık olması ve zevkinize düşkünlüğünüz  zamanla kilo almanıza neden olabilir. Rahatınıza düşkün olduğunuz için sportif faaliyetlerden hoşlanmazsınız. Kolay yorulmadığınız için uzun süre çalışabilirsiniz. Sağlığınızı korumak için hareketsiz kalmamalı, ağır yağlı ve kilo yapacak yiyeceklerden uzak durmalısınız. Aksi takdirde tansiyon ve hormon bozukluğunun neden olacağı hastalıklarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.Vücudunuzun en hassas yeri boğazınız ve ensenizdir. Soğuk algınlığı, anjin ve boğaz ağrısına çabuk yakalanırsınız. Tiroit hormonu rahatsızlıkları, boyun fıtıkları, ense ağrıları söz konusu olabilir. Hastalandığınızda sorununuzu ciddiye alır, önerilen tedaviyi aynen uygular ve ilaçlarınızı düzenli kullanırsınız.

Boğa burcu ne zaman? Boğa burcu aşk yorumları, günlük haftalık ve aylık yorumlar.Boğa burcu hangi ay? Boğa burcu erkeği aşk. Boğa burcu kadını aşk. 20-30 Nisan hangi burç olur? 1-20 mayıs hangi burç olur?

https://www.neburcu.com/wp-content/uploads/2020/12/planets_footer-2.png

Takip Et