Aslan Burcu Genel Özellikleri

MAR 21-NİS 19
https://www.neburcu.com/wp-content/uploads/2019/12/aslan-burcu.jpg

ASLAN; ASİL RUHLU, HIRSLI, MERT, GURURLU, HER ŞEYİN EN İYİSİNİ İSTEYEN, DİKTATÖR RUHLU İNSANLARIN BURCUDUR

Aslan burcunun olumlu özellikleri: Yüce gönüllü, iyimser, güvenilir, idea­list, yaratıcı, örgütleyici, kendine güvenen, gururlu, etkileyici ve cömert

Aslan burcunun olumsuz özellikleri: Kendini beğenmiş, rahatına düşkün, palavracı ve gösterişçi, bencil, sabit fikirli, diktatör, müsrif

Girdiği gruplar: Ateş, pozitif, aktif, sabit

Burcun simgesi: Bir aslan veya stilize edilmiş aslan yelesi.

Burcun yıldızı: Hayat kaynağı Güneş

ASLAN BURCU ÖZELLİKLERİ

ASLAN BURCU’NUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Aslan bildiğinden şaşmayan, dünyanın kendi etraflarında döndüğünü zanneden, lüks ve gösteriş düşkünü kral ve kraliçeyi oynayan insanların burcudur. Siz Aslan’lar gururlu, övülmeyi seven, emir vermekten ve yönetmekten hoşlanan, asil ruhlu, hırslı, başarıya önem veren, sabit fikirli, inatçı ve dogmatik kişilersiniz. Övülmeye olan düşkünlüğünüz etrafınızın dalkavuklarla dolmasına neden olabilir. Bu kişilerin etkisiyle bazı durumlarda gerçekleri görmekte zorlanabilirsiniz. Birkaç tatlı söze kanarak olmayacak işler de yapabilirsiniz. Mertlik, iyi niyet ve güven duygunuz kötüye kullanılabilir. Hedeflerinize ulaşmak, ilgi çekip odak noktası olmak sizin için çok önemlidir. Egonuz çok yüksek olduğu için yenilgiyi asla kabul etmez, kendi kendinizi yer bitirirsiniz. Kendi içinize çekilir, insanlardan uzaklaşır, yaranız iyileşinceye kadar da ortalarda görünmezsiniz. Bulunduğunuz ortamda sizden üstün birinin bulunması sizi rahatsız eder. Birinci sınıf bir örgütleyici ve yöneticisiniz. Sıcakkanlı, ateşli, çabuk öfkelenen, size karşı çıkıldığı zamansa acımasız olan birisiniz.

Başarısız olduğunuz zaman tembel, hırçın ve geçimsiz olursunuz. Başınız sıkıştığında iyi rol yapar ve karşınızdakileri kandırırsınız. Hiç kimseyi arkasından vurmaz, geçer karşısına mertçe düşündüklerinizi söylersiniz. Gizli kapaklı işlerden hoşlanmaz, soylu görünüşünüz ve davranışlarınızla herkesi etkilersiniz. Hırslı ve tutkulu yapınızla devamlı arayış içinde olur ve büyük projelerin peşinden koşarsınız. Sizler şanslı insanlarsınız. Karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirir, kendinizi disipline eder, gerçekleri görmeyi başarırsanız; istediğiniz konuma gelebilirsiniz. Başarısızlığınızın temel nedeni disiplinsizliğiniz ve etrafınızdaki dalkavukların sizi yanıltması olabilir.

Konuşmalarınız ikna edici ve etkileyicidir. Anlama kabiliyetiniz gelişmiştir. Riskli işlere girişmekten korkmaz, macera peşinde koşar, hatalarınızdan da ders almazsınız. Romantik yapınızla aşk peşinde koşar, sevdiğiniz kişiyi bulunca da sadık bir eş olursunuz. Her gün aynı işi yapmak sizi sıkabilir. Kavgacı birisi değilsiniz ama gururunuz kırıldığında ve öfkelendiğinizde saldırgan olabilirsiniz. Sosyal faaliyetlerde ve toplantılarda aranan birisiniz. Vücut hatlarınız çok güzel, bakışlarınız ise çok etkileyicidir.

ASLAN BURCU VE PARA

Bazı insanlar parayı biriktirmek için, bazıları güven duymak için, siz ise harcamak ve gösteriş yapmak için istersiniz. Paraya fazla önem vermezsiniz ama para sizin için çok gereklidir. Saray gibi bir evde yaşamak, lüks ve pahalı bir otomobile sahibi olmak, dostlarınızı evinizde ağırlamak, egonuzu tatmin etmek ve gösteriş yapmak içinde paraya ihtiyacınız vardır. Elinizde para tutmanız çok zordur. Para elinizin içinden akar gider.

Zekanız, hırsınız ve yetenekleriniz sayesinde istediğiniz parayı kazanabilirsiniz ama ne yazık ki savurganlığınız yüzünden çabucak harcarsınız. Sonra da sıkıntı yaşar ve üzülürsünüz. Büyük paralar söz konusu olunca har vurur harman savurur, sıkıntıya düşünce de durmasını bilir ve kabuğunuza çekilirsiniz. Cömertliğiniz ve gösteriş düşkünlüğünüz, harcamalarınızın baş nedenidir. Üstelik bu tutumunuz çevrenizde bulunanlar tarafından da istismar edilir. Hiç düşündünüz mü? Arkadaşlarınızla gittiğiniz bir yemekte neden faturayı hep siz ödüyorsunuz. Bu konuda dikkatli olmalı ve etrafınızdaki dalkavukların sizi kullanmasına izin vermemelisiniz. Kral ve kraliçe gibi davranmaktan vazgeçmeli, bunun yerine kral ve kraliçe gibi zengin olmayı düşünmelisiniz.

Etrafınızdakiler için verici davranır, insanların sizi kullandığını anladığınızdaysa geç kalmış olursunuz. Genellikle paranızı marka olan pahalı giysilere, lüks ve gösterişli şeylere, sevdikleriniz için aldığınız hedi­yelere, eğlence gecelerine, arkadaş ve sosyal ilişkilerinize harcarsınız. Kumar  türü şans oyunlarından ve riskli işlerden uzak durmalısınız. Ağır kayıplarınız olabilir.

ASLAN BURCU İÇİN UYGUN MESLEKLER

Siz Aslan’lar güçlü, iradeli, yönetme yeteneği gelişmiş, hırslı insanlarsınız. Sabırlı ve kararlı çalışmalarınızla seçeceğiniz meslekte çok başarılı olabilir ve istediğiniz yere gelebilirsiniz. Doğum haritanızdaki yıldızların konumu ve yükselen burcunuzdan aldığınız etkilere göre değişik mesleklerde başarılı olabilirsiniz. Doğum haritanızda uygun yerde ve güzel etki­ler alan Venüs sanatsal faaliyetlerde, perde ve sahnede başarılı olmanıza yardım ederken, aynı etkileri alan Merkür ise basın-yayın ve ticarette başarılı olabileceğinizin göstergesidir. Gösteriş düşkünlüğünüz ve kendinizi iyi satmanız reklam ve tanıtım alanında da başarılı olmanıza yardım edecektir. Güneş’in konumuna göre çok başarılı bir yönetici olabilir ve organizasyon gerektiren işler yapabilirsiniz. Örgütsel faaliyetlerde lider olabilir ve bir grubun başına geçebilirsiniz. Burcunuzdan profesyonel kumarbazlar çıkmıştır. Eğlenceler, gösteriler ve geziler düzenleyerek iyi para kazanabilirsiniz. Çocukları sevdiğiniz ve onlara nasıl davranacağınızı bildiğiniz için iyi bir öğretmen de olabilirsiniz. Zevkleriniz gelişmiştir. Ünlü bir takı tasarımcısı olabilir ve kuyumculuk yapabilirsiniz. Başarılı olmak için dikkat çekebileceğiniz, motivasyonunuzun yüksek olacağı, hoşlanacağınız ve kendinizi rahat hissedeceğiniz bir iş seçmelisiniz.

ASLAN BURCU VE AİLE

Sizin için evinizin ve ailenizin önemi çok büyüktür. Evinizde sevdikleriniz için daima yer vardır. Maddi olanaklarınız iyiyse evinizde dostlarınızı ve aile fertlerinizi ağırlamaktan büyük zevk alırsınız. Anne ve babanıza değer verir ve onlar tarafından sevilmek istersiniz. Ailenizin sorunlarıyla ilgilenir ve onları korumak için elinizden geleni yaparsınız. Küçük yaşlarda anne ve babanıza hayranlık duyar, yaşınız ilerledikçe onların mükemmel insan olmadıklarını anlarsınız. Bu durum onlara karşı olan duygularınızı etkilemez. Aile içinde sizden üstün olduğuna inandığınız ya da sizden çok sevildiğini düşündüğünüz biri varsa içten içe onu kıskanır ve ailenize kin duyarsınız. Ailenizin ilgisini üzerinize çekmek için her yola başvurabilirsiniz. Eve geliş gidiş saatlerinde özgür olmak ister ve hesap sorulmasından hoşlanmazsınız. Aileniz baskıcı, kısıtlayıcı bir tutum içindeyse onlardan uzaklaşmış olabilirsiniz. Arkadaş ve dostlarınız sizin için önemlidir, sınır koyulmasını istemezsiniz. Evlendiğinizde iyi bir anne ve baba olur, çocuklarınızı iyi eğitirsiniz. Bunun karşılığında onlardan saygı ve sevgi beklersiniz. Evlilik ilişkilerinde otoriter ve baskıcı bir eş olabilirsiniz. Evde sizin sözünüz geçmeli ve istedikleriniz yapılmalıdır. Hayalinizdeki ev büyük ve gösterişli, her türlü konforun bulunduğu bir yerdir.

ARKADAŞ OLARAK ASLAN

Dostluğa önem veren, iyi niyetli, mert, asil ruhlu ve eli açık birisiniz. İlişkilerinizde koruyucu davranır ve karşınızdaki kişiye güven verirsiniz. Egonuzu tatmin etmek ve sosyal hayatınızı renklendirmek için arkadaş ilişkilerine ihtiyaç duyarsınız. Övülmeye olan tutkunuz etrafınızın dalkavuklarla dolmasına neden olabilir. Cömertliğiniz arkadaşlarınız tarafından istismar edilebilir. Herkesi kendiniz gibi sandığınız için yanılır, farkında olmadan arkadaşlarınız tarafından kullanılır veya kandırılırsınız. Bunu anladığınızdaysa geç kalırsınız. Arkadaş ortamınızda sizden üstün birinin bulunmasından rahatsız olursunuz. Aktif ve cesaretli yapınız sayesinde bulunduğunuz arkadaş grubu içinde lider olur, etraflarındaki kişileri harekete geçirir, hükmedici ve ezici davranırsınız. Hiçbir zaman arkadaşlarınızı arkasından vurmaz, hatta başkalarına karşı savunursunuz. Arkadaş ve dostlarınıza karşı verici davranır, onların sorunlarıyla ilgilenir ve tutmaya niyetli olmadığınız boş sözler verirsiniz. Arkadaşlarınız genellikle toplumda sivrilen ve göze batan tiplerdir.

ASLAN BURCU VE SAĞLIK

Sizler hayatı dolu dolu yaşamaktan hoşlanan, enerjik ve gözü pek in­sanlarsınız. Dayanıklı ve güçlü bedeniniz vardır. Aslan burcu kalp, atardamarlar, sırt ve bel kemiğini temsil eder. Kendinize dinlenmek için zaman ayırmaz, düzensiz bir yaşam sürdürürseniz orta yaşlardan sonra kalp sağlığınız etkilenebilir. Aşırı çalışma ve stresli bir yaşam tarzı sinir sisteminizi bozabilir ve sağlık sorunlarına neden olabilir. Gösteriş hevesinizden dolayı kazalarla karşılaşabilir ve zevk düşkünlüğü nedeniyle orta yaşlardan sonra kilo alabilirsiniz. Hastalandığınız zaman durumu abartır ve etrafınızda bulunanların ilgisini üzerinize çekersiniz. Kendinize iyi bakar ya da baktırır çabuk iyileşirsiniz. Açık havada yapacağınız yürüyüşler ve sportif aktiviteler sağlıklı kalmanıza yardım edecektir. Sağlığınızı korumak için dengeli ve yeterli beslenme uygulamalı, kalbiniz için zararlı olacak ağır yağlı yiyeceklerden ve kırmızı etlerden uzak durmalısınız. Sırt ve bel kaslarınızı iyi korumalı ve belinizi zorlamamalısınız. Uyku düzeninize dikkat etmeli, düzenli ve huzurlu bir hayatı tercih etmelisiniz. Vücudunuzun ihtiyacı olan magnezyum fosfatı kuruyemişlerden, yumurta sarısından ve tahıllardan alabilirsiniz.

https://www.neburcu.com/wp-content/uploads/2020/12/planets_footer-2.png

Takip Et