Akrep Burcu Genel Özellikleri

EKİ 23-KAS 21
https://www.neburcu.com/wp-content/uploads/2019/12/akrep-burcu.png
AKREP BURCU' NUN OLUMLU VE OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

AKREP;

GİZEMLİ, GURURLU, HIRSLI, DAYANIKLI, ETKİLEYİCİ, KISKANÇ VE KİNCİ İNSANLARIN BURCUDUR

Akrep burcunun olumlu özellikleri: Motivasyonu ve sezgi gücü yüksek, amacına bağlı, becerikli, dayanıklı, idareci, mükemmellik ve cesaret

Akrep burcunun olumsuz özellikleri: Kinci, bencil, küçümseyen, kuşku­cu, kıskanç, iğneleyici, alaycı, gizliliği seven, şüpheci, hoş görüsüz, ezici, dik kafalı

AKREP BURCU ÖZELLİKLERİ

Siz Akrep’ler akıllı, çıkarlarını gözetmesini bilen, hırslı ve başarılı insanlarsınız. Bir yere ait olma duygusuyla hareket eder, ilişkilerinizde sahiplenici davranır, kendi görüş ve düşüncelerinizi şiddetle savunursunuz. Burçlar kuşağının en inatçı ve dayanıklı insanları sizin burcunuzdan çıkar. Son derece gururlu ve hayattan ne istediğini bilen kişilersiniz. Kararlı, tuttuğunu koparan yapınızla hayatta istediğiniz yere gelir, aklınıza koyduğunuzu yaparsınız. Sorumluluk duygunuz gelişmiştir. Başladığınız işi sonuna kadar büyük bir sabır ve gayretle götürür ve yarım bırakmazsınız. Yenilikler karşısında temkinli davranır, kendi deneyimlerinize daha çok güvenirsiniz.

   Akrep burcu insanı düşünmeden risk almaz, aldığınız sorumluluğu da yerine getirirsiniz. Si­nirlendiğinizde ve gururunuz incitildiğinde en iğneleyici sözlerle karşınız­da bulunanları ezer ve saldırganca davranışlar sergilersiniz. En son söyle­yeceğiniz sözü ilk başta söylemeniz ilişkilerinizde sorunlara neden olabi­lir. Kendinize özgü tavırlarınızla bulunduğunuz ortamda insanları etkiler, dikkatleri üzerinize çekersiniz. Son derece etkili bakışlarınız ve gizemli bir havanız vardır. Sizler bakışlarınızla konuşursunuz. Sevdiğiniz ve sevmedi­ğiniz şeyler kesin çizgilerle ayrılmıştır. Sezgi gücünüz gelişmiştir. Olaylar karşısında soğukkanlı davranır, her şeye gerçekçi bir gözle bakar, hayaller peşinde koşmazsınız. Kuşkucu ve kıskanç tavırlarınız etrafınızda bulunan­ları rahatsız edebilir. İnsanlar sizden çekinirler. Anlaşılması ve geçinilmesi zor bir insansınız. Kendinizle ilgili her şeyi büyük bir beceriyle saklar, ser verir sır vermezsiniz. Duygularınızı belli etmekten hoşlanmaz, düşünce ve fikirlerinizi içinizde saklarsınız.

Gizlilik gerektiren işlerde başarılı olma şansınız fazla. Paranın en büyük güç olduğuna inandığınız için eliniz sıkıdır. Sizin için parasal doyum kadar duygularınızın tatmini de önem taşır. Şüpheci ve kuşkucu yaradılışınızın etkisiyle ilişkilerin ve konuşmaların gerçek anlamını araştırmaktan kendinizi alamazsınız. Dostluklar sizin için önemlidir. Elinizden para çıkarmamak şartıyla dostlarınıza yardım edebilirsiniz. Son derece dikkatli, yapılanı unutmayan ve kin tutan birisiniz. Gele­neksel değerlere önem verir, eskiyi unutmaz, ailenize ve dostlarınıza bağlı kalırsınız. Sevdikleriniz sizin için önemlidir. Lüks döşenmiş bir ev ve kalabalık bir aile kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

Olaylar ve düşünceler karşısında biraz daha esnek ve yeniliklere karşı açık olmanız ilişkilerinizi kolaylaştıracak ve sizi başarıya götürecektir. Sabit düşünceler, aşırı kuşkucu ve kıskanç davranışlar başarınızı engelleyebilir.

Güneş’iniz 0-10 derece arasında olan Akrep ise Plüton ve Mars etkisinde, tutkulu, hırslı, kararlı ve güçlü yapıya sahip, cesur ve korkusuz, kıskanç birisiniz. Kararlı yapınızla başarılı olur, olaylara daha gerçekçi yaklaşır, duyguları derinlemesine yaşarsınız. Gururunuz incitilirse acımasız ve ezici bir düşman olabilirsiniz. Gizlilik ve cesaret isteyen işlerde başarılı olabilirsiniz. İyi bir yönetici, mühendis, lider olabilir, bilimsel çalışmalar yapa­bilirsiniz.

Güneş’iniz 10-20 derece arasında olan Akrep ise Jüpiter ve Neptün etkisinde, ruhsal ve dini değerlere önem veren, çabuk etki altında kalan, duygusal birisiniz. Gizemli şeylere ve bilinmeyene karşı büyük ilgi duyar, sanatsal faaliyetlerde başarılı olursunuz. Ölüm sonrası yaşam ve yeniden doğuş sizi fazlasıyla ilgilendirir. Hayal dünyası gelişmiş, yardımsever birisiniz.

Güneş’iniz 20-30 derece arasında olan Akrep ise Ay etkisinde duyarlı ve duygusal, ailesine düşkün, içe kapanık, duygulara ve sevgiye önem veren, ruhsal ve maddi ve güvenliğiniz için yuva kurmayı isteyen ve paraya önem veren birisiniz. Güçlü sezgileriniz vardır. Ruh bilimi, psikoloji, spiritüel konular ilgi alanınıza girer.

AKREP BURCU VE PARA

Para denince akla gelen burçlardan biri de akrep burcudur. Maddi değerler sizin için önemlidir. İyi yaşamak, kendinizin ve ailenizin güven içinde olmasını sağlamak için paranın gerekli olduğunu bilirsiniz. Sizler para konusunda şanslı insanlarsınız. Parayı bir şekilde kendinize çeker, ihtiyacınız olan parayı bir şekilde kazanırsınız. Sizce para gücün diğer bir simgesidir. Kararlı, zeki ve çalışkan yapınızla, sabırlı çalışmalarınızla büyük para sahibi de olabilirsiniz. Doğal astrolojide burcunuz 8. evi temsil ettiği için siz başkalarının para ve olanaklarından yararlanabilir, eşin, ortağın geliri ve miras gibi kaynaklardan kazanç elde edebilirsiniz. Paranızı çeşitli finans kurumlarına yatırarak da değerlendirebilirsiniz.

Burcunuzdan birçok borsacı, bankacı ve tefecinin çıktığı bilinen bir gerçektir. Kazandığınız paranın değerini iyi bilir ve bir kısmını biriktirirsininiz. Mutluluğunuz için güzel bir eve, değerli ve rahat eşyalara, kaliteli giysilere ihtiyaç duyarsınız. Sevdiğiniz kişilerin mutluluğu için paraya ihtiyaç vardır. Parayı harcamak istemez ve her konuda tutumlu davranırsınız. Siz ancak ve ancak eviniz ve aileniz için para harcayabilirsiniz. Çok paranız olsa bile başkalarına para vermek veya yardımda bulunmak size göre bir iş de­ğildir. “Cebinde akrep var” sözü sizi tanımlayabilir.

AKREP BURCU İÇİN UYGUN MESLEKLER

Akıl ve cesaret isteyen işler tam size göredir. Kararlılığınız, cesaretiniz ve iradeniz sayesinde seçtiğiniz meslekte başarıyla ilerleyeceğinizden emin olabilirsiniz. Liderlik özelliğinizi kullanarak bir kuruluşta öncü olabilir, siyasete ilgi duyabilirsiniz. Yönetme yeteneğiniz gelişmiştir, bir kurumda yönetici ve idareci olarak çalışabilirsiniz. Yalnız bu konumda çalışırken dikkatli olmalısınız. Başarı ve yükselme hırsıyla sizden aşağıda olan kişileri ezebilirsiniz. Grup çalışmalarında bencil davranabilirsiniz.

Gizlilik gerektiren işlerde üstünüze yoktur. Gizli kuruluşlarda ve araştırma gerektiren işlerde çok başarılı olacağınız bir gerçek. Sezgi gücünüzden yararlanarak polislik ve araştırma gerektiren gizli işlerde çalışabilirsiniz. Mars etkisinde spor dallarına yönelebilirsiniz. Araştırmacı yapınızın etkisiyle bilim dallarına yönelebilir, tıp dallarını seçebilirsiniz. Banka, borsa ve ekonomi alanı da sizin için çekicidir. İyi bir sigortacı ve muhasebe uzmanı olabilirsiniz. Bazı Akrep’ler su ve sıvılarla ilgilenebilirler. Seçeceğiniz meslek ne olursa olsun, sabırlı ve sebatlı çalışmalarınızın sonucunda istediğiniz başarıyı elde eder, hak ettiğiniz yere gelir ve istediğiniz paraya kavuşursunuz.

AKREP BURCU VE AİLE

Siz Akrep’ler için aileniz önemlidir. Ailenize önem verseniz bile bir gün aşık olduğunuz kişi ön plana geçerek ailenizi unutturabilir. Akrep kadınlarının genellikle anneleriyle anlaşamadıkları bir gerçektir. Babalarıyla ilişkileri iyi olabilir. Akrep erkekleri babalarına hayranlık duyar, annelerine de değer verirler. Kuracağınız yuvada sevgi, huzur ve güvenliğin hâkim olmasını ister, eşinizin ve ailenizin mutluluğu için elinizden geleni yaparsınız. Çocuklarınıza ilgiyle yaklaşır, eğitimleri ile ilgilenir, ilişkinizde otoriter davranırsınız. Akrep çocukları için aile önemlidir, ailelerinden anlayış ve yardım beklerler. Biraz hırçın ve kaprisli olabilirler.

AKREP BURCU VE SAĞLIK

Akrep burcu üreme organlarını yönettiği için boşaltım organlarını ilgi­lendiren hastalıklar ve jinekolojik sorunlarınız olabilir. Kalın bağırsak ve basur sorunları ortaya çıkabilir. Kuruntulu ve kuşkucu insanlar olduğunuz yaşadığınız gerginlikler sinirsel ve ruhsal bozukluklara neden olabilir. Siz­ler sağlığınızı korumak için elinizden geleni yapar, kendinize iyi bakarsınız. Hareketli insanlarsınız, sportif aktiviteler hoşunuza gider. Zor ve cesaret isteyen spor dallarında başarılı olur, vücut sağlığınıza özen gösterirsiniz. Acıya dayanıklı olduğunuz için hastalandığınız zaman etrafınızda bulunan­ları üzmez, doktorun önerilerini dinlersiniz. Sağlığınızı korumak için yeter­li ve dengeli beslenme uygulamalı, yemekleri vaktinde yemelisiniz. Aşırı yorgunluk motivasyonunuzu azaltacağı için kendinize dinlenmek için za­man ayırmalısınız. Her gün düzenli yürüyüş ve spor yaparak vücudunuzun yağlanmasını önlemeli, kaslarınızı güçlendirmelisiniz.

ARKADAŞ OLARAK AKREP

Siz Akrep’ler her şeyi tek başınıza yaşamak ister, duygularınızı hiç kimseyle paylaşmazsınız. İlişki içinde olduğunuz kişilere kendinizle ilgili hiçbir şey anlatmaz ama karşınızdaki kişi hakkında her şeyi öğrenmek istersiniz. Çok iyi bir dert dinleyicisi olabilirsiniz. Arkadaşlarınızın sırlarını iyi saklar, hiçbir yerde açıklamazsınız. Tek başınıza davet ve toplantılara gitmekten hoşlanmaz, yanınızda güveneceğiniz bir dostunuzun bulunmasını istersiniz. Arkadaş ilişkilerinizi belirli çıkar ilişkileri üzerine kurar, arkadaşlarınızın sorunlarınızla ilgilenmesini istersiniz. İstekleriniz yerine getirilmediğinde hemen ilişkilerinizi keser ve kendi yolunuza gidersiniz. Bu tutumunuzdan dolayı kolay arkadaş edinemez, ilişkilerinizde sorun yaşarsınız. Bazı insanlar sizi çok çekici bulurken, bazıları da sizi itici bulabilir. Arkadaş olmak için öncelikle güven duymanız ve içinizdeki kuşkuları atmanız gerekmektedir. Yüzeysel ve sıradan ilişkilere yanaşmaz, kalıcı dostluk ilişkilerine yönelirsiniz. Hep alıştığınız kişilerin etrafınızda olmasını ister, yeni ilişkilere kuşkuyla yaklaşırsınız. Gururunuz çok fazla olduğu için kendinizi küçük düşürecek ilişkilerden kaçınır, kendiniz gibi koruyucu ve geleneklerine bağlı insanlardan dost ve arkadaş seçersiniz. İlişkilerinizde sahiplenme duygusuyla hareket eder, sevdiğiniz kişiler için endişelenir ve onları kötülüklerden korumaya çalışırsınız. Kişileri fazlaca sahiplenmeniz karşı taraf üzerinde baskı oluşturarak sıkıntı yaratabilir. Siz kendinizden bazı şeyler verirken aslında karşı taraftan daha çok şey almayı beklersiniz. Zamanınızı ve gücünüzü başkalarıyla paylaşırken, para söz konusu olunca uzaklaşırsınız.

https://www.neburcu.com/wp-content/uploads/2020/12/planets_footer-2.png

Takip Et